En güzel ve en eğlenceli sohbet ortamı arayanlar için birebir chat sitesi ile sizleri buluşturuyoruz. Sohbet etmek isteyen erkek ve kadınların seviyeli sohbet etme ortamı sağlayan ChatKlas.Com ‘da klas chat ile sohbet klas olarak çok sayıda sohbet odaları yer aldığı gibi, sohbet siteleri ve chat siteleri olarak bünyesinde bir çok yeni chat ve sohbet kanalları barındırmaktadır. Eğlenceli dakikalar yaşamak isteyen tüm ziyaretçilerimizi muhabbet odaları ve yanında muhabbet edecek çok sayıda insanları, özel sunucularında topluluk halinde birleştirmektedir. Daha detaylı bilgi sahibi olmak için hemen sohbet etmeye başlayabilirsiniz.

Bingöl Sohbet

5/5
Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

BİNGÖL SOHBET

Bingöl’ün ismi çok enteresan bir yerden gelmekteymiş bende bunu Bingöl sohbeti açmak için Bingöl hakkında yaptığım araştırmalar sonucunda öğrendim ve bunu sizlerle paylaşmak istedim Rivayete göre Büyük İskender vücudundaki dayanılmaz ağrılar için nice hekimlere baş vurduğu halde şifa bulamaz. Bunun üzerine Ab-ı Hayat (ölümsüz hayat) suyunu aramaya başlar.

Uzun aramalardan sonra kaynağı kendisi olmasa da o sudan içip dayanılmaz ağrılardan kurtulur. Faydasını gördüğü bu suya “Makdis lisanı” üzerine cennet suyu anlamına gelen Çabakçur adını verir. Doktorlarına, sizlerin çare bulmadığınız ağrılarıma Allah cennet ırmaklarından deva verdi. Burada benim adıma bir kale yapın ve adını Çabakçur koyun demiştir ve bundan sonra ismi çabakçur olarak anılmış bu ilimizin.

Daha sonra çeşitli kaynaklarda Mingöl olarak karşımıza çıkar. Mingöl göller bölgesi anlamındadır. Mingöl kelimesi de zamanla halk tarafından Bingöl şeklinde telaffuz edilmiş bin tane göl anlamındadır.

Bingölde birbirinden eşsiz güzelliklerde gezilecek yerler olduğunu keşfettik eğer bir gün yolunuz Bingöle düşerse Buzul Göllerini Kığı kalesini, Çır Şelalelesini, Zağ Mağarasını ben ise en çok Akım Yüzen Adaya hayran kaldım Yüzen Ada çok ilginç olduğu kadar çok da güzel bir yapıya sahiptir. Gölün ortasında bulunan ada, göl üzerinde serbest hareket etme kabiliyetine sahiptir.
mutlaka görmelisiniz. Unutmadan birde Bingöle gidipte yörede üretilen dut pekmezi ve Bingöl balı tadmadan dönmeyin derim.

Bingöl insanı gelenekçi bir yapıya sahiptir. Örf ve adetlerine bağlı insanlardır. Doğunun güzelliklerini içinde barındıran güler yüzlü dost canlısıdır.

Bingöl sohbetde ülkemizin gelenekçi yönünü ön plana çıkaracak bir sohbet sitesi olarak hazırlandı. Bingöl sohbetteki arkadaşlaımızla yaptığımız sohbetlerde unuttuğumuz değerlerimizi hatırlayıp belkide yeniden hayat bulacaktır. Arkadaşlık sitelerinde dostluk arkadaşlık aşkın yanı sıra sohbet sitelerinin en güzel yanı paylaşmaktır sevgide aşkta paylaştıkça çoğaldğı gibi gelenek ve göeneklerimizde paylaştıkça hatırlanacaktır. Türk arkadaşlık siteleri bu özelliğide içinde barındırmaktadır.

Haydi Bingöl el ele
Yarışalım ilimle
Kardeşlik duygularla
Sarılalım gül ile Bingöl sohbetde

chat

Bir önceki yazımız olan Bilecik Chat başlıklı makalemizde bilecik canlı sohbet, bilecik chat ve bilecik chat kanalları hakkında bilgiler verilmektedir.

İlgili Mesajlar

  • Giresun Sohbet GİRESUN SOHBET Bir de ben bakayım Gedikkaya 'dan Giresun güzelliğin dillere destan Ada sana bakar uzak değil aran Kaleye karşı kurmuşsun mekan Giresun sohbet için Giresun'u […]
  • Denizli Sohbet DENİZLİ SOHBET Denizli’nin horozu her yerde uzun öter İnsanlar mutlu yaşar bacadan duman tüter Ürettiği ürünler nice ülkeye yeter Denizli sevdasıyla mutlu ol mutlu […]
  • Balıkesir Sohbet BALIKESİR SOHBET Kalpleri yapılır, tek bir gecede Balıkesir adı, ilk dört hecede Dillerde dolanır, gelmez gücede Vatanın batısı, plaka ondur Şiirdende anladığınız gibi bugünkü […]
  • Arkadaşlık Sözleri Unutmayın, hiç bir zaman arkadaş kaybetmezsiniz. Sadece kimlerin gerçek arkadaşlarınız olduğunu keşfedersiniz.       Dünya malına çok değer veren kişilerle […]
  • Kayseri Sohbet Kayseri sohbet platformuna hoşgeldiniz demekle söze başlamak istiyorum. Kayseri hakkında kısaca bilgi vermek gerekirse... Kayseri'nin 16 ilçesi ve 1 milyon 300 binden fazla nüfusa […]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kategoriler

Güncel Kategoriler

Sohbet girişi